Reference

Honza jsou dvě výjimečné osobnosti v jedné. Na jednu stranu je špičkový odborník a skvěle ovládá své řemeslo, tj. stavění dobrých a dobře použitelných webů. Na druhou stranu má i široký nadhled, a když jsem s ním diskutoval úplné začátky VersionPressu, byl jedním z prvních, kdo dokázal dohlédnout naši dlouhodobější vizi. Debaty s ním mi v mnohém pomohli nejen po stránce taktické, ale především strategické, a za to si Honzy velmi cením.

Borek Bernard majitel a otec startupu VersionPress

S Honzou jsem měl tu radost spolupracovat hned několikrát. Před časem mi perfektně připravil a naimplementoval šablony webu www.Apetitus.cz. V roce 2012 mi velmi zdařile redesignoval web www.Fotoseminar.cz a v únoru 2013 jsme spolupracovali na toho času posledním webu www.jirkachomat.cz. Posledně jmenovaný web mám už 5 let a za ten čas jsem na něj umístil opravdu hodně fotografií – skoro 900. Honza si naprosto perfektně poradil s redesignem stávajícího obsahu a s implementací designu do šablon systému WordPress. Velkou radost mám i z toho, že web je responzivní a nabízí tak komfortní používání i uživatelům s mobilním prohlížečem nebo s tabletem. Asi ani nemusím zmiňovat, že Honza si musel poradit s konverzí původních textů a s dalšími úpravami. Web obohatil o několik šikovných pluginů, které například umožňují vyhledávání, které na původní webu citelně chybělo, a dodal i další vymoženosti. Na práci s Honzou se pokaždé moc těším. Všechno vždy proběhlo hladce a k mé naprosté spokojenosti. Ani mé drobné připomínky a dodatečné požadavky nedokáží Honzu vyvést z profesionální rovnováhy.

Jirka Chomát podnikatel změn v e-commerce a mentor

Honza Bien je prvotřídní profesionál se vším, co k tomuto statutu náleží. Jako webmaster implementoval a nakódoval redakční systém WordPress pro řadu mých klientů, zatímco já jsem měl na starosti technický dohled. Kvalita jeho práce je výjimečně dobrá. Za poslední roky jsem se opravdu nesetkal s jiným webdesignérem, u něhož bych při revizi webu nezjistil žádné závažné nedostatky. Honza navíc bezvadně komunikuje, takže celá spolupráce se nese ve velice přátelském duchu. A konečně, jeho garance 100% spokojenosti doslova vyráží klientům dech — více než cokoli jiného to svědčí o Honzově řemeslném sebevědomí, že bude schopen dodat perfektní produkt. A přesně tak se i vždy stalo, v termínu a za solidní cenu. Honzu Biena mohu na základě dlouhodobé spolupráce vřele doporučit. Mezi českými webovými profesionály se řadí právem mezi absolutní špičku.

Robert Vlach podnikatelský poradce a provozovatel portálu Na volné noze

Honza Bien si říká Webmistr. Na první pohled to může znít dost neskromně. V Honzově případě je to ale spíš skromné označení. Během tohoto roku jsem měl možnost koukat se Honzovi pod ruce a jeho práce mě doslova uchvátila. Předně je třeba říct, že Honza není typický „ajťák“. Kromě programování se věnuje hodně kultuře (čtení, divadlu, filmu,…) a jeho všestrannost je hodně vidět na jeho práci. Honza má i svoje projekty – např. eshop s ručně šitými motýlky Bowtielover.cz a proto dokáže projekt posoudit i z jiné než programátorské stránky. Musím také ocenit hloubku toho, jak se nad řešením jednotlivých problémů zamýšlí i s dlouhodobým dopadem tak, aby klient vždy těžil maximum. Neznám moc lidí, kteří by byly v dobrém slova smyslu „pedanti“ jak na sebe, tak na ostatní dodavatele. Na Honzovi oceňuji také to, že se neustále vzdělává nejen v programování, ale i v ostatních oblastech podnikání. Pokud máte rádi upřímnost, férové jednání a kritické myšlení, tak pro vás bude Webmistr to správnou volbou.

Jakub Kadeřávek webmaster a specialista na WordPress

Co byste měli vědět, než začnete spolupracovat s Honzou? Že pokud vaši nabídku ke spolupráci přijme, budete mít velké štěstí. A pokud budete chtít, neuvěřitelně vás to posune tím správným směrem. Tím vaším. Spolupráce s Honzou je tak trochu jako číst knihy Umberta Eca. Funguje na mnoha úrovních, a ne všechny si uvědomíte hned. Honza vám nebude říkat to, co chcete slyšet. Honza vám nebude říkat, co máte dělat. Honza vám řekne, co vidí. A ne vždycky se vám to bude líbit. Už proto, že některé věci občas nechceme vidět my sami. Moje spolupráce s Honzou začala tak, že oslovil on mě. Začínala jsem jako zákaznická podpora jeho předchozího projektu. A nebýt jeho, dál se věnuju tomuhle. Jenže Honza mě nenechal kličkovat a dodal mi odvahu se věnovat tomu, po čem jsem dlouho toužila, ale myslela si, že to nepůjde. A ono to jde. I díky Honzovi jsem začala víc psát a vydala se na profesní dráhu copywriterky. To je jedna z pro mě nejcennějších Honzových vlastností, podpoří vás ve vaší cestě za svobodou, v cestě, ve které přestáváte omezovat a svazovat sami sebe představami toho, co byste měli, nebo neměli dělat, co všechno je, nebo není možné. Honza je čestný a férový chlap, se kterým je radost pracovat, pro kterého je v životě i v profesi důležitá svoboda. Nejen jeho, ale i jeho spolupracovníků, klientů a mentees. Právě proto je dobré ho mít nablízku. A to, co dělá, dělá opravdu dobře. Je velký profesionál, který se nemusí chlubit tím, co všechno dokázal, protože výsledky jeho práce za sebe hovoří samy. Proto ho vždycky ráda oslovím k další spolupráci i já. Proto ho vždycky s největší radostí doporučím. Budete-li tedy spolupracovat s Honzou, naslouchejte tomu, co vám říká, a zúročte to, jak nejlíp můžete, protože jen málo lidí s vámi bude mluvit tak na rovinu jako on.

Kristýna Maková copywriterka a ideamarkerka

Honza je sebevědomý profesionál s obrovskými zkušenostmi. Jeho práce je precizní, komunikace s ním velice otevřená a na efektivitě naší spolupráce to bylo znát. Přestože je velice vytížený, podařilo se nám jej pro projekt fotobanky Pixmac získat. Za možnost spolupracovat s Honzou na společném projektu mu prostě a jednoduše děkuji :-)

Mgr. Vítězslav Válka webdesignér, ilustrátor a odborník na použitelnost

Nejsem zrovna přítelem toho, když se někdo označuje mistrem svého oboru. Mám bohaté zkušenosti s tím, jak práce takových rádoby mistrů ve finále vypadá – výsledek mnohdy bývá více než žalostný. U Honzy je to ale jiná. U něj mi označení webmistr pasuje a musím uznat, že si ho právem zaslouží. Zatím jsem nepotkala nikoho, kdo by WordPress ovládal líp. Přistupuje k němu s nebývalým citem a dokáže z něho dostat to nejlepší. Postavit web na WordPressu u Honzy rozhodně neznamená to, co u mnohých ostatních: vezmeme nějakou šablonu, rychle to v ní naklikáme a uvidíme – však ono to nějak poběží. Honza se s takovým nezodpovědným přístupem nespokojí. O každém projektu do hloubky přemýšlí, hledá pokud možno to nejefektivnější řešení, a to i z dlouhodobé perspektivy, takže výsledek opravdu stojí za to. Zatím jsem se nesetkala s tím, že by Honza do světa pustil web, který by nebyl prvotřídní kvality. K tomu všemu se u něj setkáte i s nebývalou spolehlivostí, pečlivostí a příjemnou komunikací. Moje zkušenost je tedy taková, že s Honzou je radost spolupracovat a mohu vám ho vřele doporučit.

Ing. Hana Přádová webkodérka

Honzu znám už mnoho let jako odborníka na WordPress a zkušeného webdesignéra. Kdysi jsem mu dokonce trochu pomáhal s pozicováním jeho osobní značky, a věděl jsem tedy, jak s klienty pracuje. Proto jsem se na něj obrátil, když jsme potřebovali „zlidštit“ administraci obsahu našeho obchodu a oddělit technické řešení frontendu od backendu. Honza se úkolu zhostil dokonale. Nejvíc si cením toho, že mi dokázal poradit nejlepší řešení a naprosto přesně dodržel všechny termíny, ačkoli měl s projektem pravděpodobně víc práce, než zpočátku odhadoval. Změna systému elektronického obchodu je velmi stresující záležitost, ale Honzův pečlivý a systematický styl práce i komunikace s klientem je tak uklidňující, že jsme to všichni ve zdraví přežili. Nejdůležitější ovšem je, že dnes náš obchod dokáže s novým systémem dodávat zákazníkům větší hodnotu a Honza na tom má velký podíl. Děkuju, webmistře!

Marek Prokop marketér v Čaji týdne

Honza je programátor s tolika zkušenostmi, že se s ním na poli vývoje WordPress webů může v ČR rovnat pouze málokdo. Je 100 % profesionál, který se vždy před každým úkolem nejprve s širokým nadhledem zamyslí a až poté začne pracovat, díky čemuž je schopen produkovat nadčasová řešení s dlouhotrvající hodnotou. Honza má i velký přesah mimo vývojařinu, a často pro mě byly přínosné naše společné rozhovory a rady, ať už do podnikání na volné noze obecně nebo konkrétní tipy na vylepšení mých procesů při komunikaci s klienty.

Zbyšek Nádeník webdesignér a webový konzultant

Pro grafika kreslícího weby nastává klíčová fáze po odevzdání návrhů. Jejich nakódování — to ve skutečnosti rozhoduje, jak bude web vypadat ve všech možných prohlížečích a platformách. Po několika letech více či méně nespokojených spoluprací, mohu s radostí doporučit Honzu Biena, který dokáže nejen citlivě pracovat s různorodou grafikou, ale také když v některém detailu jako tvůrce polevím, dopilovat jej či navrhnout zlepšení. Moje spokojenost by samozřejmě nebyla úplná, kdyby výše zmíněné nedoplňovala příkladná rychlost, dodržení každého domluveného termínu a jasná racionální komunikace.

BcA. Mira Szkandera počítačový grafik, designér a výtvarník

Honza mi pomáhal upravit design mého vlastního webu a spolupracujeme i na několika projektech pro klienty. WordPress ovládá opravdu skrz naskrz. S Honzou mám jistotě se blížící důvěru, že své práci dobře rozumí a pro danou situaci zvolí to nejvhodnější řešení. Jeho silnou stránkou je i kontraktování a řízení projektů. Dokáže rozlišit, co je důležité a co zbytečné, a bezvýhradně se soustředit na to první. Spolupráci rozhodně doporučuji.

Mgr. Magdalena Čevelová, MBA specialistka na marketing nezávislých profesionálů a malých firem

Honza mi kompletně zprovoznil web Zaklik.cz, kde jsem potřebovala spoustu funkcí nad rámec standardní instalace WordPressu a také menší funkční upgrady na mém blogu Větrovka.cz. Obojí zvládnul rychle a precizně a navíc mi i dokázal poradit tam, kde jsem si nebyla jistá, jak by web měl správně fungovat. Určitě doporučuju!

Petra Větrovská Specialistka se na Google AdWords a Sklik

Honza je pro mě synonymum šikovného a spolehlivého vývojáře. Spolupracujeme na několika projektech a protože jsem člověk, kterého programování příliš nezajímá (po té faktické stránce), velmi oceňuji, že Honza dokáže velmi rychle pochopit, jaký problém potřebuji vyřešit a okamžitě navrhuje adekvátní řešení. Jeho zásahy do webu jsou pak rychlé, a spolehlivé a v termínu (což u řady vývojářů je jen zbožným přáním). Honzu doporučuji každému, kdo hledá spolehlivého parťáka pro tvorbu webu a následný servis. Díky Honzo!

Martin Matějka SEO konzultant a lektor

Na mém osobním webu mne trápily akutní technické potíže, se kterými si několik „programátorů“ nevědělo rady. Honza mi dokázal pomoci a potíže vyřešit v rekordně krátkém čase, elegantně a účinně. Tak se holt pozná skutečný webmistr! Vřele doporučuji :)

Lukáš Pítra SEO specialista a konzultant

Na konzultace s Honzou se vždy těším. Velmi zábavnou formou se dospěje k aktuálně nejlepšímu výsledku. Nemusím se dovzdělávat ve webových termínech, kterým absolutně nerozumím. Úplně jednoduše popíšu problém a už spolehlivě vím, že tím je pro mě vyřešeno, nemusím se o nic starat a nic hlídat. I když mám někdy o doporučovaných změnách pochyby, dám na Honzovy rady, protože se zatím vždy vyplatily.

Olga Rochowanská stylistka a vizážistka

Na Honzu Biena jsme narazili v době, kdy jsme kvůli redesignu našeho loga také plánovali nové webové stránky. Rozhodnutí svěřit tvorbu našeho nového webu právě Honzovi v žádném případě nelitujeme. Naopak ho můžeme s čistým svědomím doporučit. Měli jsme poměrně jasnou představu, jak by měl web vypadat a co by měl splňovat, a to se Honzovi podařilo realizovat. Navíc celá spolupráce probíhala bezproblémově. Honza se snažil vyhovět všem našim požadavkům, vždy plnil své termíny a odváděl velmi kvalitní a profesionální práci. O naší spokojenosti vypovídá i to, že jsme ho v posledních dnech oslovili i pro tvorbu intranetu pro naši společnost.

Ing. Martin Ivan jednatel společnosti Arplan s.r.o.

S Honzou jsem spolupracovala již několikrát během své činnosti pro různé společnosti a s chutí s ním budu kdykoliv spolupracovat znovu. To samo o sobě nejlépe svědčí o jeho kvalitách. Honza je profesionál, vždy odvedl skvělou práci, která nám umožnila ušetřit čas a díky tomu i náklady. Také komunikace, která bývá občas kamenem úrazu, je s ním rychlá, efektivní a profesionální.

Bára Heřmanská manažerka online projektů vydavatelství Sanoma Magazines Praha, s.r.o.

Honza dle mých zkušeností dodává práci ve špičkové kvalitě; i jeho přístup je velmi profesionální (vč. dodržování dohodnutých termínů, s čímž má mnoho dodavatelů problémy). Za svou práci také účtuje přiměřené ceny. Kromě toho má jednu zásadní vlastnost: u práce přemýšlí a snaží se udělat to, co klient potřebuje, nikoliv jen splnit zadání. Díky tomu často ušetří spoustu času i nervů. Pokud potřebujete web, rozhodně spolupráci s Honzou doporučuji.

Matěj Novák ředitel Czech Publisher Exchage

Své původní profilové stránky jsem si doslova splácal sám. Když jsem je chtěl rozšířit o další obsah, nebylo kam. Poprosil jsem tedy Honzu o rychlý facelift s tím, že se na případném kompletním předělání domluvíme později. To, co Honza předvedl, mě uzemnilo – v podstatě obratem doporučil vhodnou šablonu, vše nastavil, upravil obsah a udělal revizi pluginů. Jsem velmi spokojen a vím, kdo mi bude dělat nový web.

Pavel Minář konzultant pro IT a Google Apps

S Honzou Bienem spolupracuji už několik let a velice na něm oceňuji jeho spolehlivost, profesionalitu i kreativní řešení, která jsou občas u naší práce také potřeba :) Je fajn spolupracovat s někým, na koho se můžete spolehnout a být si jistí, že práci dodá v termínu a ještě k tomu kvalitně bez chyb.

Lenka Černá koučka a provozovatelka webu Škola pro ženy.cz

Honza se už 5 let stará o moje webové stránky. Na začátku je převedl na WordPress a nyní, když jsem potřeboval, aby lépe odrážely mé profesní schopnosti, odvedl skvělou práci při jejich kompletním přetvoření a převedení na responzivní design. U Honzy oceňuji trpělivost a pečlivost při plánování webu. Také dokáže myslet dopředu, aby nebyl web použitelný jen v tento okamžik, ale abych ho mohl sám snadno upravovat i v budoucnu. Honzu mohu pro tvorbu webů na WordPressu jen doporučit.

Ing. Martin Perlík autorizovaný stavební inženýr a odborný poradce pro rekonstrukce domů

Honza mi vytvořil skvělé webové stránky, zůstává jejich správcem a pravidelně mi pomáhá v učení se, jak stránky dále rozvíjet a vůbec využívat. S naší spoluprácí jsem byla moc spokojená a všem doporučuji. Díky.

PharmDr. Margit Slimáková specialistka na zdravotní prevenci a výživu

Honza navrhoval mé webové stránky. Spolupráce s ním byla příjemná, na připomínky rychle reagoval a výsledek je perfektní. Pokud hledáte někoho na WordPress, Honza je ten pravý.

Ing. Ivana Minářová stavební inženýrka se specializací na chytré technologie v bydlení

Nechala jsem si od Honzy Biena vytvořit webové stránky a zpětně to vnímám jako trefu do černého a skvělou volbu. Můj web je díky Honzovým rozsáhlým zkušenostem uživatelsky příjemný, přehledný a důvěryhodný. Na web mi chodí kladné ohlasy ze všech stran a samotné mi den co den dělá radost. Stejně, jako by se někdo rád pochlubil, že jezdí v Rolls-Royce, já všude hrdě říkám, že mi web dělal Honza Bien, můj osobní webmaster :-)

Mgr. Adéla Rúčková Moravcová ilustrátorka

Honza Bien vytvořil pro naši firmu nový, zcela jednoduchý a kvalitní web, se kterým jsme velmi spokojeni. Honza pracuje rychle, přesně a spolehlivě. Jediné, čeho litujeme, je to, že jsme jej nepoznali dříve. Ušetřili bychom spoustu času i peněz.

Mgr. Veronika Kristková fyzioterapeutka a vedoucí dětské rehabilitační ambulance Fyzio Beskyd

Pana Jana Biena jsem našel na portále Na volné noze, když jsem hledal odborníka, který mi pomůže s proměnou mého profesního webu. Potřeboval jsem nejen někoho, kdo je schopný po technické stránce, ale i člověka, který nabídne doporučení a zlepšení v místech, která nevidím a neznám. Mohu říci, že jsem s jeho službami velmi spokojen. Od počátku s ním byla jasná domluva, byl inovativní a inspirativní nejen při specifikaci zakázky, ale po celý čas vzájemné spolupráce. Navíc s velkou péčí pro detail i celkovou koncepci. Jeho služby mohu směle doporučit každému, kdo potřebuje vytvořit či proměnit svůj web tak, aby splňoval vysoká kritéria a standardy a současně byl šitý opravdu na míru.

Mgr. Michal Petr psycholog, konzultant a terapeut pro páry a jednotlivce, lektor rozvoje osobnosti

S panem Bienem jsem měla tu čest spolupracovat při tvorbě webových stránek naší společnosti. Od začátku až do konce mě těšila rychlost, spolehlivost a profesionalita, s jakou se nám věnoval. Naše požadavky spolu s jeho laskavými připomínkami nakonec web doladily do podoby, se kterou jsme více než spokojení. Vytvořil uživatelsky příjemné prostředí i pro člověka tvorby www stránek neznalého a trpělivě a srozumitelně vysvětloval, jak web v systému WordPress spravovat. Až budu zvažovat tvorbu dalších webových stránek, vůbec nepochybuji o tom, že to bude právě pan Bien, na koho se znovu obrátím.

Mgr. Michala Stražovská HR konzultant

Navštívil jsem Honzy úplně první kurz tvorby www stránek pro začátečníky a odcházel jsem naprosto nadšený. Podařilo se mu odbourat můj strach z toho, že kvalitně vypadající funkční www stránky jsou velká věda. Honza je z mého pohledu prvotřídní lektor tvorby www stránek, který 100% zná problematiku WordPressu jako takového a umí velmi příjemnou a srozumitelnou formou naučit vytvořit si kvalitní web.

Bc. Martin Vidlák účetní specialista

Absolvovala jsem Honzův kurz tvorby webových stránek i navazující workshop. Honza umí velmi dobře přednášet a vysvětlovat i odbornou problematiku naprostým laikům. Na kurzu jsem se naučila jak si udělat vlastní web bez znalosti programování, technických pojmů a studování příruček. Na základě Honzova kurzu si může i naprostý laik skutečně postavit vlastní web. Informace jsou zcela konkrétní, srozumitelné a praktické. Honzovy kurzy vřele doporučuji všem, kdo chtějí vlastní web a neví jak na to nebo chtějí zlepšit svůj stávající.

Bc. Zuzana Bartůšková účetní specialistka a daňový poradce pro živnostníky a malé firmy

Honza je přesně ten typ technického správce webu, se kterým člověk rád spolupracuje. Stará se aktivně a bez pobídek o chod i aktualizaci stránek, což nám, hříšným a sklerotickým uživatelům, moc pomáhá. Jeho výstupy jsou jasné, stručné a moderní, jedním slovem pragmatické. V dnešní době, kdy na nic není čas, ušetříte spoluprací s Honzou Bienem spoustu chvil na radostnější okamžiky, kvůli kterým na tomto světe pravděpodobně jsme. Jeho služby po téměř roční spolupráci vřele doporučuji.

Bc. Milan Sedláček nezávislý propagátor vína a poradce v oboru vinohradnictví a vinařství

Honzu jsem se poznala před několika lety v Ataxo.cz a po několika letech jsme se opět sešli při práci na tvorbě nového webu www.svagr.cz. Spolupráce s ním byla bezvadná, rychlá a jasná. Honza dodržuje zadání, ale zároveň umí poradit a usměrnit představy klienta tak, aby byl výsledek 100%. Těším se na další spolupráci!

Michaela Štravs Matanelli SEO a internetový marketing

Honzu Biena jsem požádala o pomoc s vylepšením stávajících textů na mém webu. Naše první společná konzultace předčila mé očekávání. Honza mi detailně vysvětlil postup při optimalizaci pro vyhledávače a předal cenné rady pro psaní blogu. Nadchla mě nejen jasná a vstřícná komunikace, ale především odborné znalosti a zkušenosti. Jako korektorka oceňuji jeho profesionalitu a perfekcionismus. Spolupráci s odborníkem Honzou všem vřele doporučuji.

Ing. Kateřina Palátová editorka a korektorka češtiny

Honza nám svým výtečným nasazením vytrhl trn z paty v situaci, kdy nás extrémně tlačil termín u projektů dumazahrada.cz a kuchyne.cz. Komunikoval rychle, příjemně a k věci. S kvalitou jeho práce, kterou dodal včas a v dohodnutém rozsahu, jsem opravdu spokojen a rád ho oslovím i v budoucnu s dalšími zakázkami.

Pavel Humpolec projektový manažer, Sanoma Media Praha

S Honzou jsem v minulosti spolupracoval na projektu Marknet.cz. Je to zkušený profesionál, který má za sebou prokazatelné výsledky (např. práci pro třetí největší český portál Atlas.cz). Pokud hledáte tvůrce stránek, Jan Bien je tou správnou volbou.

Radim Hasalík specialista na internetový marketing a použitelnost webových stránek

Honza Bien se podílel na tvorbě webu Přírodní bydlení – mohu ho jenom chválit!

Jakub Gajda přírodní stavitel se specializací na ekostavby, dřevostavby a sruby, tesař a truhlář

Tak dneska jsme s Honzou dokončili převody našich 4 hlavních velkých firemních webů a mohu říci, že vše proběhlo i přes velkou náročnost extrémně hladce a v termínech. Nikdy bych nevěřil, že WordPress, se kterým Honza dělá, je tak příjemný a efektivní nástroj na správu i tak náročných webů, jako máme my. Pokud se chcete podívat, mrkněte zde: www.mujvztah.cz, www.mujkouc.cz, www.mamdepku.cz a www.mezdravi.cz.

Aleš Kalina CEO, Mindsoft s.r.o.

Zpět na úvodní stránku …